Üye Girişi   Üye Kaydı   English  
 
 
 
   
 
Arama Duyurular Firma Listesi Linkler İletişim
 
 
 
   
 
   
 
   
 
 

Firma Listesi

Harfe göre göster: A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  V  Y  Z  Hepsi

Şirket Logosu Şirket Adı Şirket Tanıtımı
KOZA Altın İşletmeleri A.Ş. KOZA ALTIN İŞLETMELERİ A.Ş., ülkemizdeki altın madenlerini aramak ve işletmek üzere kurulmuş % 100 Türk sermayeli bir Türk Şirketi'dir. KOZA DAVETİYE MAĞAZA İŞLETMELERİ ve İHRACAT A.Ş. ve KOZA-İPEK HOLDİNG A.Ş. firması, Mart 2005'te, Normandy Madencilik A.Ş.nin bütün hisselerini Newmont Mining Corporation Şirketi'nden satın aldı. Böylece, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez bir Türk Şirketi altın üretimini gerçekleştirdi.
Şirketin bünyesindeki İzmir-Bergama-Ovacık Altın Madeni, ülkemizdeki büyük altın potansiyelinin ülke ekonomisine kazandırılmasında anahtar konumunda olup Türkiye Cumhuriyeti'nin işletilen ilk altın madenidir. Balıkesir-Havran’da bulunan işletmemizde açık ocak faaliyeti ile alınan cevher Ovacık tesislerinde işlenmektedir. Yine şirketimiz tarafından işletme yatırımlarına devam edilen Gümüşhane - Mastra Altın Madeni’nin 2009’un ilk çeyreğinde üretime geçmiştir. Eskişehir-Kaymaz ve Ağrı-Diyadin'de projelendirmemizin devam ettiği bir diğer önemli yatırımdır.
Koza Altın İşletmeleri A.Ş. Ovacık, Mastra, Havran, Kaymaz projeleri ve ileriki yıllarda geliştireceği projeler ile Türkiye'nin önemli bir altın üreticisi olmayı, ülkemizin çeşitli bölgelerinde, bilinen en iyi teknolojiyi kullanarak altın madenciliği endüstrisinin gelişmesine ve Türk ekonomisine katkıda bulunmayı, yöre insanıyla karşılıklı güven içinde, onların degerlerine saygılı, şeffaf, kalıcı ve ekonomik getirisi yüksek altın madenciliği yapmayı hedeflemektedir.
Madenlerimizin, projelerimizin ve bilinen cevher sahalarının büyüme için önemli bir potansiyel oluşturduğuna inanmaktayız. Stratejimiz, mevcut rezerv ve kaynaklarımızın yaygınlaştırılmasına odaklanarak arama ve uzun vadeli gelişmelere öncelik vermek ve potansiyel mineral varlıklarını kazanma ve arama stratejisi üzerine inşa edilen üretim seviyelerinin sürekliliğini ve ileride yaygınlaşmasını sağlamaktır.
KÜMAŞ Kütahya Manyezit KÜMAŞ-Kütahya Manyezit İşletmeleri A.Ş. 1972 yılında halka açık bir anonim şirket olarak kurulmuş ve 1976 yılında doğal manyezit cevherinden sinter manyezit üretmeye başlamıştır.
KÜMAŞ 1990 yılı başlarında tuğla ve harç üretim tesislerini de kurarak , doğal manyezitten bazik refrakter malzemeler üreten entegre bir kuruluş haline gelmiştir.
KÜMAŞ 1995 yılında Zeytinoğlu Holding bünyesine katılmıştır.
KÜMAŞ, Türkiye ve yurtdışındaki demir-çelik, çimento, kireç, demir dışı metaller ve cam endüstrisinin refrakter malzeme ihtiyaçlarını karşılamaktadır.
LABRİS Madencilik ve San. Labris ne demektir?
İlk çağlarda Anadolu’nun neredeyse her coğrafyasında güç ve otoritenin bir sembolü haline gelen çift yönlü, iki yüzü keskin çifte baltadır. Çift başlı madenci çapasına benzer şekli nedeniyle firmamıza ismini vermiştir.
Labris, 1995 yılında temsilci firma olarak Ankara'da kurulmuştur. Şu anda dünyanın bir çok ülkesinde kendi konusunda lider olan firmaların temsilciliğini ve distribütörlüğünü yapmaktadır. Labris, faaliyet konularını, makine ve ekipman çeşitliliğini hızla arttırarak günümüzde Türkiye'nin öncü firmalarından birisi haline gelmiştir. Labris olarak hedefimiz, müşterilerimizin sorunlarını ve ihtiyaçlarını yerinde tespit ederek, ihtiyaçlarına yönelik kaliteli ürünler sunarak, satış öncesi ve sonrası en iyi hizmeti vermek, sorunlarını en kısa zamanda ekonomik olarak çözmektir.
Labris’in kurucusu Maden Mühendisi Kayıhan Oğuz’un sektördeki tecrübeleri, madencilik konusundaki bilgileri ve yenilikçi fikirleri sayesinde aynı zamanda da Labris’in kaliteli ve uzman personelinin de katkılarıyla kısa sürede saygın bir kuruluş haline gelen firmamız başarılarına yenilerini eklemeye devam etmektedir.
İstediğiniz hizmeti en kısa sürede uygun fiyata alabileceğiniz, satış sonrasında da yüzünüzü güldüren Labris, müşteri isteklerini ön planda tutarak, doğru ve dürüst çalışma prensiplerinden ödün vermeden hizmet etmeyi ilke edinmiştir.
Konveyör bant aksesuarları, proses ekipmanları, yer altı madenciliği ekipmanları ve anahtar teslim projelerinizde gideceğiniz tek adres Labris’tir.
Malzeme Transfer Ürün seçenekleri
Konveyör bant aksesuarları
Konveyör bant ekleme sistemleri
Konveyör bant sıyırıcıları
Konveyör bant merkezleyicileri
Tambur kaplama ürünleri
Cevher Hazırlama
Titreşimli besleyici ve Elek
Değirmen – Kırıcı – Elek – Seperatör
Diyaframlı vana
Yatay belt filtre
Silo temizleme ve açma sistemleri
Silo, bunker ve şut kaplama sistemleri
Pres filtre sistemleri
Dövme değirmen bilyesi
Akış kontrollü taşıma sistemleri
Fırın ve Siklon
Maden ve Tünel Makine Ekipmanları
Madenci baş lambası
Yeraltı alev sızdırmaz ekipmanlar
Ferdi oksijen maskesi
Gaz ölçüm cihazları
Yeraltı lokomotifleri
Çelik tahkimat sistemleri
Anahtar teslim projeler
LAPİS Makina Danışmanlık Maden Tic. Ltd. Şti. Madencilik sektöründeki uzun yılların deneyimi ve bilgi birirkimi ile 2007 yılında kurulmuş olan Lapis makina Danışmanlık ve Maden Tic.Ltd Şti inşaat ve madencilik şirketlerine üstün kalitede malzeme ve hizmet sunmayı amaçlamaktadır.
General Electric firmasının maden makinaları için imal etmekte olduğu ünitelerin satış ve hizmeti için doğrudan yetki almış tek Türk şirketi olan Lapis bu segmentteki Pazar liderliği konumuna kısa sürede ulaşmıştır.
İştigal konuları arasında bulunan sondaj ekipmanları pazarında da kuruluşundan bu yana büyük projelere imza atmış olan Lapis; Devlet Su İşleri, Türkiye Kömür İşletmeleri, Elektrik Üretim A.Ş gibi başlıca kurumların da ana tedarikçilerinden biri olmuştur.
Temsilcisi bulunduğu şirketlerin ürünlerinin yanı sıra, belli başlı iş makinalarının ana aksam ve yedeklerinin temini konusunda da faliyet gösteren Şirketimiz son derece rekabetçi fiyat ve teslim koşulları ile bu pazarda da önemli bir noktaya ulaşmış bulunmaktadır.
Gerek madencilik projeleri, gerekse makina parkı yönetimi konusundaki uzman kadrosu ile müşteri sorunlarını çözümleyecek mühendislik uygulamaları geliştirmek de Lapis’in sunduğu ana hizmetlerden biridir.
Sahip olduğu bilgi ve tecrübeden aldığı güç ve ilkeli ticaret felsefesi anlayışı ile sektörün en saygın tedarikçileri arasında bulunan Lapis, iş ortakları ile birlikte sürekli büyümesini ve gelişmesini sürdürecektir.
Misyonumuz;
Mühendislik bilgimiz ve tecrübemizi koşulsuz dürüstlük ilkesi ile birleştirerek, öncelikle müşterilerimizin menfaatlerine odaklanmak, çalışanlarımız ve tedarikçilerimiz ile birlikte sürekli gelişmek ve büyümektir.
Değerlerimiz;
Tecrübemiz,
Mühendislik bilgimiz,
Doğruluk ve dürüstlüğümüzdür.
LAS ZIRH Zincir San. Bir aile firması olan LAS ZIRH'ın temelleri 1920 yılında kurulan Elazığ Ticaret Odası kurucuları Fehmi ŞEDELE ve Hamdi ŞEDELE kardeşlere dayanır. Hamdi ŞEDELE (1888-1946) babası Mehmet Efendi Harput'ta fabrika işletip başta Rusya ve Mısır olmak üzere İthalat ve İhracat işleri ile uğraşmaktaydı.
Hamdi ŞEDELE'nin torunu Hüseyin Hamdi ŞEDELE ise Türkiye'deki ilk lastik koruyucu zinciri 1978 yılında, bir tek numune zincir dahi görmeden imal etmiştir.
Bu şekilde kurulmuş olan LAS ZIRH Türkiyenin, balkanların ve ortadoğunun ilk ve en büyük lastik koruyucu zincir imalatçısıdır.
LAS ZIRH, Türkiye'nin ilk lastik koruyucu zincir fabrikası olarak 1979 yılında faaliyete geçip balkanların ve ortadoğunun ilk ve en büyük üreticisi haline gelmiştir.
İstanbul Hadımköy'deki LAS ZIRH ve Ankara Kırıkkale'deki ŞDL üretim tesislerinde özel hammaddeden, lastik koruyucu zincire, dövme, kumlama, kaynak, kalıphane, ısılişlem, kalite kontrol, boyama ve ambalaj gibi bölümlerden oluşmaktadır.
LAS ZIRH, madencilik ve taş mermer ocakçılığı, tünel, yol ve baraj inşaatları, demir çelik fabrikaları, cam fabrikaları, çöp geri dönüşüm tesisleri, karla mücadele gibi farklı sektörlere hizmet vermektedir.
LAS ZIRH 2005 yılında yaptığı yeni yatırımla ticari kalite zincir ve patinaj zinciri üretimine başlamıştır.
Patinaj zincirlerini Avrupa normlarında, yüksek teknoloji ile özel çelik malzemeden yapmaktadır.
Kendi marka patenti, ihtira beratı, endüstriyel tasarım hakkı, TSEK belgesi, Faydalı Model Belgesi ve ISO 9001 – 2000 kalite belgesine sahiptir.
Ankara İvedik'te de ŞDL adı altında, Yedek Parça, Onarım, Montaj, Satış ve Servis hizmeti vermektedir.
LAS ZIRH kendi laboratuarında çekme, kopma, uzama testleri; yüzey sertlik ve göbek sertliklerini micro vickers sertlik ölçme cihazları ile, kalitesini sürekli kontrol ve kayıt altında tutar.
LAS ZIRH bugün dünyanın 5 kıtasında 50 ülkeye düzenli olarak ihracat yapmaktadır.
Her ebat ve tip lastik için zincir üretebilme kapasitesinde olan LAS ZIRH'ın X12, X14, X16, X18 ve X20 modelleri ve Kare, Altıgen ve Ongen örgü çeşitleri mevcuttur.
Dünya standartlarında ambalajladığı zincir ve yedek parçalarını stoktan, derhal teslim etmektedir.
Türkiye'nin her noktasına en geç 24 saat içerisinde ulaşan hızlı servis, montaj ve yedek parça ağına sahiptir.
LİMAN Kimya Laboratuvarımızın temeli kurucumuz Ahmet LİMAN tarafından 1952 yılında atılmıştır.
Ahmet LİMAN, Maden Tetkik Arama laboratuvarlarında meslek yaşamına başladıktan sonra 1952 yılında İstanbul'da uluslararası bir madencilik şirketinin çatısı altında madencilik sektörüne laboratuvar hizmeti vermeye başlamıştır.
Laboratuvarımızda ihraç ve ithal edilen hammadde ve ürünlerde kalitenin belirlenmesine yönelik kimyasal analizler hem yaş kimya hem de gelişen teknolojinin kullanımını gerektirdiği modern laboratuvar cihazlarıyla yapılmaktadır.
Laboratuvarımız ISO 17025 Laboratuvar akreditasyonuna sahip olup, Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından yakıt analizleri konusunda yeterlilik belgesine sahiptir.
Liman Kimya Analiz Laboratuvarı Madencilik sektöründe "tarafsız, bağımsız, güvenilir" bir kuruluştur.
MADEN İŞLERİ Genel Müdürlüğü Ülkemizdeki madencilik faaliyetlerini düzenleyen 3213 Sayılı Maden Kanununda; madenlerin Devletin hüküm ve tasarrufu altında olduğu, bulunduğu yerin mülkiyeti ile ilgili olmadığı hükme bağlanmıştır. Devletin hüküm ve tasarrufu altındaki madenlerde, işletmeye elverişli ekonomik bir cevherin bulunması durumunda ruhsatların verilmesi, denetimi, projelerinin incelenmesi ile ilgili madencilik faaliyetleri Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı adına Maden İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmektedir.
Madencilik faaliyetlerini düzenleyen kanunun uygulanması ile görevlendirilmiş Maden Dairesi, 9 Eylül 1993 tarih ve 21693 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan 505 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Maden İşleri Genel Müdürlüğü haline dönüştürülmüştür.
Maden İşleri Genel Müdürlüğünün görevleri aşağıdaki şekilde belirlenmiştir:
1. Maden hakları ile ilgili ruhsatları vermek ve bu ruhsat sahalarındaki madencilik faaliyetlerini takip etmek,
2. Madenlerin aranmasını ve üretimini teşvik etmek amacıyla, mali olanaklar getirici arama ve üretimle ilgili faaliyetleri destekleyici tedbirler almak,
3. Madencilik faaliyetlerinin ülke ihtiyaçları, yararı, güvenliği ve gelişen teknoloji doğrultusunda yürütülmesini sağlayacak tedbirleri almak ve teşvik için gerekli önerilerde bulunmak,
4. Faaliyetlerin iş güvenliği ve işçi sağlığı ilkelerine uygun yürütülmesini takip etmek,
5. Madencilik faaliyetlerini çevre ve kaynak koruma ilkesine uygun olarak yürütmek, ilgili kuruluşlar ile işbirliği içinde izlemek ve gerekli tedbirleri almak,
6. Maden kaynaklarının ülke menfaatlerine en uygun şekilde değerlendirilmesi için gerekli arama, üretim, stoklama ve pazarlama politikalarının esaslarını tespit etmek,
7. Ülke ve dünya madencilik faaliyetlerini takip etmek, bilgileri derlemek, değerlendirmek ve yayınlamak,
8. Maden sicilini tutmak, madenlerin genel envanterini yapmak,
9. Bakanlığımızca verilecek benzeri görevleri yapmak.
MADENCİLİK TÜRKİYE Dergisi Kırk beş (45) günlük yayın aralığına sahip olan Madencilik Türkiye Dergisi, yılda sekiz (8) sayı olarak yayınlanmaktadır. Dergi, Türkiye’deki tüm maden arama-işletme firmalarına, madencilikle ilişkili diğer alanlarda faaliyet gösteren firmalara, üniversitelere, kamu kuruluşlarına, sektörle ilgili vakıf, dernek, oda ve birliklere ve bireysel abonelere gönderilmektedir. Ayrıca ülkemizde ilk kez madencilik konulu bir dergi büyükşehirlerdeki seçkin kitabevlerinde satışa sunulmuştur. Satış noktaları ile ilgili ayrıntılı bilgiye internet sitemizden ulaşılabilir.
Madencilik Türkiye Dergisi'nin en büyük hedefi, Türk Madencilik Sektörünü bir çatı altında toplayarak, sektöre hak ettiği saygıyı kazandırabilmektir.
Sektörel gelişmelerin takip edilebildiği Madencilik Türkiye Dergisi, ülke çapındaki yaygın dağıtım ağı sayesinde sektör içerisinde ürün ve hizmetlerini duyurmak isteyen firmalara eşsiz bir tanıtım fırsatı sunmaktadır. Bu kapsamda derginin reklam ve seri ilan sayfaları sektörün hizmetindedir.
Madencilik Türkiye Dergisi sayfalarında gelecekte aşağıdaki konuları ve daha fazlasını bulabileceksiniz.
Yurt içi ve yurt dışı teknik ve teknolojik gelişmeler
Maden sahalarının tanıtımları
Yabancı yayınlardan çeviriler
Firma, dernek, vakıf, birlik tanıtımları
Sektördeki uzman kişilerle röportajlar
Yurt içinden ve yurt dışından sıcak haberler
Yıllık etkinlik takvimi
Maden fiyatları
Seri ilanlar
MADKİM Maden ve Kimya San. Madkim kurulduğu 1984 yılından günümüze tecrübesi, birikimi, üstlendiği projelerdeki başarısı ve saygın konumu ile Maden Sektörü’nün önde gelen kuruluşlarından biridir.
Firmamız sektörde bulunduğu yeri günümüzde de devam eden aşağıdaki madencilik aktiviteleriyle edinmiştir;
1988’den beri manyezit üretimi, ihracatı
1991’den beri agrega üretimi
2006’dan beri konsantre ve parça krom üretimi, ihracatı
2004-2011 yılları arasında demir üretimi
2012’den beri bej mermer üretimi ve ihracatı
Bu aktivitelere ek olarak ARGE aşamasında olan demir cevheri ve pilot üretim aşamasında olan sepiyolit cevheri projelerimiz bulunmaktadır.
Firmamız geçmiş yıllarda demir, kömür, kaolin, feldspat, kalsedon, kuvarsit ve kil grubu mineralleri gibi farklı maden çeşitlerinde üretim yapmıştır. (Daha detaylı bilgi için web-sitemizin referanslarımız sekmesine bakabilirsiniz.)
Aktif ürün gruplarımızı şu şekilde sıralamak mümkündür;
"Krom, Manyezit, Bej Mermer, Kalker, Sepiyolit".
MAGNESİT A.Ş. Magnesit Anonim Şirketi 1963 yılında Yabancı Sermayeyi Teşvik Yasasından yararlanılarak kurulmuştur ve kuruluşundan bu güne kadar manyezit sektörünün Türkiye’de gelişmesinde önemli bir rol oynamış, sektörün lokomotifi olmuştur. Şirketimiz Avusturya’da refrakter sanayinde çalışan Veitscher Magnesit tarafından kurulmuş olup, zaman içinde büyüyüp dünyanın en büyük refrakter grubu olan RHI şirketler bünyesinde çalışmaktadır. Şirkete ait Eskişehir civarında bulunan maden ocaklarından çıkarılan ve diğer madencilerden satın alınan ham manyezit dikey ve döner fırınlarda 1800 C'de pişirilerek sinter manyezit elde edilmektedir. Sinter manyezit yüksek hararete dayanıklı olduğundan demir çelik fırınlarında tuğla malzemesi olarak ve ayrıca bu fırınların sıcak tamirinde püskürtme harcı olarak kullanılmaktadır. Magnesit Anonim Şirketi’nin Eskişehir civarındaki Tutluca İşletmesinde; Maden Ocağı ve Zenginleştirme Tesislerinin yanı sıra; üç adet dikey fırın, iki adet döner fırın ve harç tesisi bulunmaktadır. Ayrıca Çukurhisar’da vagon ve konteyner yükleme tesisi, Derince’de gemi yükleme tesisi mevcuttur. Üretilen sinter manyezit ve püskürtme harcı iç ve dış piyasada satılmaktadır.
SİNTER MANYEZİT ÜRETİMİ
Doğadan çıkarıldıktan sonra çeşitli işlemlerden geçirilen manyezit cevheri 1800-2200 °C arasındaki sıcaklıklarda yakılarak endüstriyel bir mineral olan sinter manyezit haline dönüştürülür. Sinter manyezitin en büyük özelliği 2800°C ye yaklaşan yüksek ergime sıcaklığına sahip olmasıdır. Bu özelliğinden dolayı sinter manyezit ateşe dayanıklı (Refrakter) malzemelerin ana hammaddesidir ve özellikle Demir Çelik sektörünün vazgeçilmezlerindendir. Ana hammaddesi sinter manyezit olan pek çok malzeme demir çelik üretimi işleminin çeşitli adımlarında yoğun olarak kullanılmaktadır. Dutluca işletmesinde 2 adet döner fırın ve 3 adet dik fırını ile yıllık 265.000 ton sinter manyezit üretim kapasitesine sahip olan MAŞ aynı anda 5 farklı sinter üretebilmektedir.Bu büyük avantaj, MAŞ’ın yüksek kaliteli ürünlerini müşterilerine her an sunabilmesini garanti altına almaktadır.Söz konusu ürünler Çukurhisar’da bulunan yükleme istasyonundan vagonlar ile gemiye yüklenmek üzere Derince’ye veya direkt olarak müşterilere gönderilmektedir.
REFRAKTER HARÇ ÜRETİMİ
Refrakter Harç üretiminde Türkiye'de lider konumunda olan MAŞ (Magnesit Anonim Şirketi) yıllık 90.000 ton refrakter harç üretim kapasitesine sahiptir. MAŞ'ın üretmekte olduğu tüm refrakter harçlarda kendi ürünü olan,yüksek kaliteli sinter manyezit kullanılmaktadır. Demir Çelik üretiminin zorlu koşullarında ateşe dayanıklılığının gerekli olduğu tüm noktalar için çözümler üreten MAŞ, 1996 yılında Dutluca'daki modern tesisinde refrakter harç üretimine başladığında, öncelikle Türkiye piyasasının ihtiyacını karşılamayı hedeflemiştir. Sürekli olarak yapılan Araştırma-Geliştirme çalışmaları söz konusu harçların yurt dışında da yoğun bir kullanım alanı bulmasını sağlamıştır. Dünya üzerindeki tüm kıtalara yayılan bir müşteri portföyüne sahip olan Magnesit Anonim Şirketi ülkemize döviz kazandırmaktan mutluluk duymaktadır.
SÜRGÜ-PLAKA ÜRETİMİ
Demir Çelik Fabrikaları'nda çelik döküm potalarından tandişlere sıvı çelik akışının kontrol altında tutulabilmesi Sürgü Plaka sistemleri ile sağlanır. Bu sistemlerin bileşenlerinden Sürgü Plakası, İç Nozul, Dış Nozul ve Çanak Tuğla'ların çeşitli tipleri sektörün öncü firması "RHI Refractories" kalite güvencesi altında, MAŞ bünyesindeki Sürgü Plaka ve Döküm Atölyelerinde imal edilmektedir. Bu ürünler; Türkiye, Ortadoğu ve Avrupa'daki Demir Çelik Fabrikaları'na sevk edilmektedir.Ayrıca kullanım sonrası plakalar tamir edilerek yeniden kullanıma sunulmaktadır.
‹ First  < 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 >  Last ›